تبلیغات
نیروی هوایی ایران (iranianairforce) - آشنایی با هواپیمای بدون سرنشین CL-289

http://www.30cd.biz/upload_pic/1319300980.gif

Microsoft Flight Simulator

بازی فوق العاده شبیه ساز پرواز

این بازی فقط برای کودکان نیست شما یا هر سنی می توانید

 لذت خلبانی را در محیط مجازی بچشید

اگر تا به حال پرواز برایتان یک رویا بوده است با وجود این نرم افزار

 دیگر این یک رویا نیست نرم افزار شبیه ساز پرواز در محیطی

 کاملا شبیه سازی شده و واقعی

پرواز واقعی و هیجان را تجربه کنید

http://www.30cd.biz/upload_pic/1319295885.jpg


قیمت:8000 تومان            تعداد:2 دی وی دی اورجینال

     


آشنایی با هواپیمای بدون سرنشین CL-289

سه شنبه 9 شهریور 1389  01:20 ق.ظ

نوع مطلب :هواپیما نظامی ،

بازدید ::



هواپیمای شناسایی بدون سرنشین CL-289 از سال 1992 از سوی ارتش های آلمان و فرانسه مورد استفاده بود و برای عملیات صلح بانی در بوسنی و كوزوو نیز مورد استفاده قرار گرفت و در حال حاضر ارتش فرانسه 54 هواپیما از این نوع ار در اختیار دارد. گفتنی است كه مانادا فرانسه و آلمان در ساخت این هواپیما مشاركت داشته اند. CL-289 در سال 2001 ارتقاء یافت و به نرم افزار پروازی AOL95 مجهز شد. (ADA Operational Onboard Software) ، همچنین سیستم های راهبری جدید و سیستم موقعیت یاب GPS ، سیستم ارتفاع سنج جدید و سیستم فشار سنج جدید نیز به آن اضافه شد. اولین سیستم های به روز شده در آوریل 2003 تحویل ارتش آلمان گردید و این روند تا سال 2006 ادامه یافت.




هواپیمای CL-289 در حدود 68/3 متر طول دارد و از بالهایی به شكل صلیب برخوردار است و حساسه های شناسایی این هواپیما در زیر بدنه آن نصب شده اند. سیستم كنترل پرواز سه محوری این هواپیما دارای یك زیر مودر است كه ثبات و پایداری هواپیما را در طول پرواز حفظ می كند. این هواپیما دارای سیستم موقعیت یابی GPS بوده و برای انجام مأموریت می توان مجموعه ای از اطلاعات را قبل از پرواز به درون حافظه كامپیوتری آن منتقل كرد.



CL-289 دارای یك موتور تقویت كننده سوخت جامد است كه سرعت هواپیما را افزایش می دهد. این هواپیما دارای یك موتور تكمیلی جت به نام KHD T117 است كه برای تقویت قدرت CL-289 مورد استفاده قرار می گیرد. این هواپیما برای انجام مأموریت های شناسایی مجهز به یك دوربین بصری Zeiss Optronic KRb 8/24D است كه با استفاده از یك سیستم مادون قرمز موسوم به SAGEM تقویت می شود. این دو سیستم دیده بانی به صورت مجزا یا با هم قابل استفاده هستند.



دوربین های دیده بانی KRb 8/24D دارای سه لنز مساوی است كه تصاویر دقیقی را از هدف ارائه می دهد. سیستم Corsaire دست به تولید سیگنال هلی ویدئویی می زند كه در همان لحظه بر روی سیستم داده نگار هواپیما ضبط شده و از طریق سیستم انتقال سیگنال به ایستگاه زمینی منتقل می شوند.



در این هواپیما نرم افزاری موسوم به S word نصب شده كه توسط فرانسه و آلمان به طور مشترك نوشته شده و امكان ارسال تصاویر با كیفیت بالا را به فواصل بسیار دور و تحت هر شرایط آب و هوایی فراهم می آورد. این نرم افزار كه فعالیت رادار SAR (كه بر روی این هواپیما نصب می شود) را ممكن می كند، باعث می شود كه امكان ثبت تصاویر اهداف متحرك بر روی زمین نیز توسط رادار مذكور فراهم شود. این تصاویر به محض ثبت قابل انتقال به مركز كنترل زمینی هستند.




گفتنی است كه پرتاب این هواپیمابا استفاده از یك كامیون و از روی یك كانتینر شیب دار انجام می شود. اطلاعات مربوط به مأموریت نیز از روی یك نقشه دیجیتال كامپیوتری كه در مركز فرماندهی موجود است انتخاب شده و از طریق امواج رادیوئی یا از طریق واحد انتقال اطلاعات كه به صورت سیار فعالیت می كند به هواپیما منتقل می شود. این اطلاعات عبارتند از اطلاعات مربوط به نحوه پرواز، مسیر پرواز، محل استقرار هدف و نحوه ردیابی آن. این هواپیما را می توان برای عكس برداری تا ده هدف برنامه ریزی نمود.





این هواپیما دارای یك آنتن گیرنده است كه به طور خودكار قابل جمع كردن است و امكان تبادل اطلاعات را فراهم می آورد. ایستگاه اطلاعات زمینی اطلاعات و تصاویر ویدئویی را دریافت و ضبط می كند. این تصاویر بر روی مانیتورهای تلویزیونی قابل مشاهده هستند و امكان شناسایی هدف را به فاصله ضد ثانیه پس از عكس برداری از آن به وسیله هواپیما فراهم می آورند.



===============================

به نقل از: http://forum.tcsat.org

تصاویر: CAPTAIN PILOT

http://www.centralclubs.com/289-t70867.html

نوشته شده توسط: صمد | آخرین ویرایش:- | نظرات ()

برچسب ها: آشنایی با هواپیمای بدون سرنشین CL-289 ، CL-289 ، آشنایی با هواپیمای بدون سرنشین ، هواپیمای بدون سرنشین ،